Psychoterapia 

Psychoterapia jest procesem, jest też doświadczeniem emocjonalnym podczas którego pacjenci uczą się nazywać i wyrażać emocje, dają sobie przyzwolenie na złość, smutek, radość. Odnajdują własną siłę i poczucie wpływania na rzeczywistość. Znajdują akceptację, poczucie własnej wartości, poczucie sensu i spełnienia. Odzyskują spokój i zaczynają w pełni cieszyć się życiem. Polskie Towarzystwo Psychologiczne uznało psychoterapię za podstawową metodę leczenia zaburzeń nerwicowych związanych ze stresem, zaburzeń osobowości i zachowania osób dorosłych. Pozytywnie wpływa na rozwój kompetencji osobistych i zasobów.  Zawiera świadome i celowe stosowanie uznanych metod psychologii klinicznej,  oraz postaw interpersonalnych w celu pomagania ludziom w modyfikacji ich zachowań.

Porada psychologiczna

Jest spotkaniem w trakcie którego wspólnie uzgadniamy źródło problemu z którym się zmagasz i kierunek dalszych możliwych działań .  Gdy nie radzisz sobie ze codziennym stresem, czujesz się zagubiony, znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej, a może zwyczajnie chcesz pracować nad własnym rozwojem osobistym, czy może udoskonalić swoje umiejętności społeczne, takie jak komunikacja czy asertywność. Porada psychologiczna może mieć charakter wsparcia lub rozmowy doradczej.

Konsultacja par i małżeństw

Konsultacja par i małżeństw jest pomocna gdy niepokoją was zmiany w relacji. Spotkanie konsultacyjne nie jest jednoznaczne z decyzją o rozpoczęciu terapii. Jest to najczęściej jedno, czasami dwa spotkania mające na celu określenie charakteru problemu czy obszaru do zmiany oraz przedstawienie propozycji optymalnych metod pracy terapeutycznej. Czasami po konsultacji pary proponuję konsultację indywidualną dla każdego z partnerów.

Trwanie w związku, dbanie o bliskość z partnerem nie tracąc własnej autonomii nie jest łatwym procesem. Daje duże poczucie szczęścia, ale może też zawierać wiele rozczarowań, czasem pojawiają się kryzysy. Każdy człowiek ma inny bagaż osobistych doświadczeń które wpływają na jakość tworzonych przez nas relacji, oraz ukształtowały  sposób radzenia sobie ze stresem w relacjach interpersonalnych. Zaburzenie asertywnej równowagi, balansowanie pomiędzy uległością a agresją, prowadzi często do konfliktów w relacjach  z partnerem. Gdy nie radzimy sobie z otwartym wyrażaniem własnych potrzeb, uciekamy się  do uników i manipulacji, do prowadzenia gier i dystansowania się zamiast otwartości, bliskości i intymności.

Terapia par i małżeństw

Terapia jest profesjonalną rozmową która ma na celu poprawę jakości życia emocjonalnego i relacji w związku. Terapia małżeńska i terapia par pomaga w ponownym odkrywaniu siebie i budowaniu wspólnego życia. Obejmuje cykl regularnych spotkań. Stanowi proces pracy nad odbudowaniem lub zbudowaniem od nowa, dobrej, bezpiecznej i zdrowej satysfakcjonującej relacji. Zmiany wypracowane w toku terapii, jak pokazują badania, są zmianami trwałymi. Redukują symptomy, powodują rozwój zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w związku, oraz wprowadzają pozytywne zmiany w życiu. Jest przeznaczona dla par chcących na nowo spojrzeć na siebie i swój wkład w związek po to by zwiększyć umiejętność dbania o tworzenie satysfakcjonującego związku.

Coaching

Gdy zależy Tobie na osiągnięciu celu, stoisz przed wyzwaniem i sposobnością osiągnięcia czegoś ważnego. Gdy chcesz być szczęśliwym i czuć się dobrze we własnej skórze.  Coaching jest to proces rozwoju który nastawiony jest na przyszłość i możliwości. W swojej pracy coachingowej skupiam się na kliencie, jego potrzebach i celu jaki chce osiągnąć. 

Jestem pomocnikiem, który przy użyciu narzędzi coachingowych kieruję procesem zmiany, ale to klient wyznacza co ma być jego celem, jak chcę go zrealizować i w jakim tempie ma się do niego zbliżać. Efekt końcowy coachingu zależy od klienta. 

Pierwsza sesja coachingu polega na zawarciu umownego kontraktu, aby każda ze stron wiedziała na jakich zasadach będziemy coachingowo pracować.

W czym mogę pomóc :

close
Kliknij tutaj, sprawdź terminy i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie SMS.